Staňte sa partnerom najúspešnejšieho slovenského športu

Kanoistika na divokej vode je najúspešnejším olympijským športom na Slovensku.

Najväčšie hviezdy vodáckeho neba, ktoré pre Slovensko vybojovali olympijské medaily a svetové tituly vyrastali na čunovskej vode. Bratia Peter a Pavol Hochschornerovci, Matej Beňuš, či Jana Dukátová vyrástli na vlnách čunovskej trate. 

Nová generácia v podaní juniorskej majsterky sveta do 23 rokov Elišky Mintálovej, trojnásobnej juniorskej majsterky sveta Zuzky Paňkovej, majstrov sveta v juniorskej tímovej súťaži kajakárov nastupuje na scénu s vysokou latkou.

Tradícia Majstrovstiev Európy juniorov i do 23 rokov má kolísku práve na Slovensku, kde sa v roku 1995 konali prvé majstrovstvá Európy juniorov v Liptovskom Mikuláši. Bratislava hostila v roku 2002 prvé majstrovstvá Európy do 23 rokov, kedy boli ešte spojené so seniorskou Európou. Spoločnú cestu našli v roku 2004, odkedy sa konajú súčasne. V Čunove sa bude konať už 25. ročník Majstrovstiev Európy juniorov a 21. Majstrovstvá starého kontinentu do 23 rokov.

O tituly majstra Európy bude počas štyroch súťažných dní bojovať viac ako 300 športovcov z viac ako 25 krajín Európy. Pretekári na štartovej čiare sľubujú vzrušujúcu súťaž. Mnohí z nich majú bohaté skúsenosti zo seniorských podujatí, od svetových pohárov až po majstrovstvá sveta a Európy, vrátane medailí i zo seniorských Svetových pohárov, či majstrovstiev sveta.

STAŇTE SA PARTNEROM tohtoročného vrcholu sezóny na domácej vode : POZRITE SI PREZENTÁCIU – MEJ 2023

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *